Customization

1 -  Projemiz üzerinde sağ tuş menüsü Logo / Customization bölümü ile ulaşacağımız bölümde aşağıdaki işaret kutularını seçeriz.

2 - GUID

Bu ekranda yazan GUID değerini aşağıdaki gibi ProjectGlobals.java altındaki ilgili bölüme yazmanız gerekmektedir. Bunu yapmazsanız kodlarınız sağlıklı çalışmaz.Birden fazla kişi aynı proje üzerinde çalışıyorsa hepsinin GUID numarası aynı olmak zorundadır. Bu durumda ExportSettings ile bir kişi ayarlarını dışarı alıp diğer proje ekip üyelerine gönderebilir ve onlar da GUID değişikliği yaptıktran sonra Import Settings düğmesi ile bu dosyayı sistemlerine alıp aynı proje üzerinde farklı ortamlarda çalışma imkanını bulabilirler.

Not : ProjectGlobals.java dosyalarını yine her durumda güncellemelidirler.
3 -   Deploy Ayarı

Kodlarımızı deploy yaptığımızda j-Platform veri tabanı altına uyarlama tanımlarımızı yazar. İlgili bağlantı için gerekli bilgileri bu ekran ile sağlarız. “Restore Defaults” düğmesi ile öndeğer bilgiler yüklenir. Değiştirilmedi ise öndeğer “admin” kullanıcı ismi “logo” şifresi girilir. Rahat çalışmak için Silent Deploy işaret kutusu seçilir.


4 - Languages Ayarı

LPT projeleri birden fazla dili destekleyebilmektedir. Aşağıdaki ekranda UI Language seçeneği ile LPT ortamının kendi dilini belirtirsiniz.Aşağıdaki listeden seçeceğiniz diller için ise tüm projeye eklentiler yapılabilir duruma gelecektir. Örneğin bir button eklediğinizde aşağıdaki listeden üç dil seçtiyseniz her üç dil içinde tanım girebilmeniz sağlanacaktır. Sonrasında kullanıcının giriş yaptığı dille ilişkili olan tanımınız ilgili button üzerinde otomatik gösterilecektir.
Telif HakkıKullanım KoşullarıGizlilik
Copyright © 2018 Logo Yazılım