Rapor Ekranı

Otomatik görevler detay ekranında görev tipi rapor seçeneği getirildi. Görev tipi rapor bilgisi seçildikten sonra görev adı, zamanlama, hatalı durum bilgilendirme ve rapor parametresi ekranı doldurulur. 

 Rapor

Bilgilendirme

Rapor | otomatik görev oluşturmadan önce quartz servisinizin çalıştığından emin olunuz. Quartz servisi çalışmadığı durumda kur güncelleme, bakım ve rapor görev tiplerinden bildirim alamazsınız.

Rapor Parametre Oluşturma;

 Rapor Parametre Oluşturma

Rapor Başlığı: Rapora eklenecek konu bilgisidir. Eğer rapor başlığına herhangi veri yazılmazsa, boş geçilemez uyarısı alınır.

Rapor: Designer üzerinde tasarlanan mevcut raporlarınızı listeler.

Çıktı TürüPDF, XLSX, XLS, HTML, CSV, DOCX dosya türleri listelenir.

Kullanıcı: Sistemde tanımlı olan kullanıcılar listelenir. Çoklu kullanıcı seçimi yapılabilecektir ve kullanıcılar tag şeklinde gözükür. (Bu alan Logo CRM' de bulunan 'Kullanıcılara Bildir' alanıyla aynı mantıkta çalışmaktadır.)

Departman: Sistemde tanımlı olan departmanlar listelenir. Çoklu departman seçimi yapılabilecektir. Departmanlar tag şeklinde gözükür. (Bu alan Logo CRM' de bulunan 'Kullanıcı Departman' alanıyla aynı mantıkta çalışmaktadır.)

E-Posta gönderilsin:  Seçimli olarak öndeğer olarak işaretli gelir. Rapor parametre kayıt işleminden sonra zamanlamaya göre kullanıcı veya departman seçiminize göre ilgili kişilere e-mail gönderir.
Bildirim gönderilsin (Web-mobil): Rapor parametre kayıt işleminden sonra bildirim gönderilsin (web-mobil) ile toast mesajı gelir. Toast mesaja anlık bakılamadığı durumda  veya bildirimler menüsünden görüntülenir.

Anahtar ve değer parametreleri: Designer da oluşturulan raporlar için 3 anahtar ve 3 değer bilgisi girilir. Rapor oluştururken değer ve anahtar alan bilgilerinizi anahtar ve değer parametrelerine girilmesini sağlar.

Bilgilendirme

Rapor parametrelerinde boş geçilmez uyarı sistemi bulunur. E-posta gönderilsin veya bildirim gönderilsin (web-mobil) her ikisi de boş geçildiği zaman ve rapor başlığı alanı boş geçildiğinde son kullanıcıya uyarı verir.

Rapor | E-posta Gönderimi ve Bildirim Gönderilsin (web-mobil)

Designer üzerinden oluşturduğunuz raporları kullanıcıya veya departman kullanıcılarını seçerek e-posta gönderimi sağlanmıştır. 

Rapor | E-posta bildirimi için;

Rapor otomatik görev oluşturma için kullanıcı seçimi yapıldıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır. İlgili kullanıcıya rapor gönderimi sağlanır. Rapor gönderimi için PDF, XLSX, XLS, HTML, CSV, DOCX dosya türlerine göre e-posta gelir. Konu ile ilgili video (Rapor-E-posta bildirimi.mp4)

Rapor-E-posta bildirimi.mp4

Rapor | Bildirim gönderilsin (web-mobil);

Bildirim gönderilsin yapısı 2 farklı şekilde çalışmaktadır. Birincisi web üzerinde toast mesaj gelmesi diğeri de mobil uygulamaya gönderilen bildirim bilgisidir. 

Web Bildirim

Otomatik görev oluşturulduktan sonra zamanlamaya göre toast mesaj görüntülenir. Bildirimler menü ekranından toast mesajı kaçırdıysanız eklenen çıktıyı indirilmesi sağlanır.

Mobil | Push Notification - Bildirimler

"AutomaticTaskReport" ve "AutomaticTaskAdvancedNotification" bildirimlerinin push notification olarak mobile gönderilmesi için gerekli tanımlamalar yapılmıştır. Bildirimin parametrelere uygun şekilde gönderilmesi sağlanır.

 Rest Ucu

Put /settings api ucu ile ilgili  AllowAutomaticTaskReport ve  AllowAutomaticTaskAdvancedNotification alanları güncellenir.

 Rest Ucu | Update

Bilgilendirme

e-posta gönderilsin ve bildirim gönderilsin seçenekleri aynı anda seçildiğinde her iki işlemi de sırasıyla yapmaktadır.