Soru 1: Logo Tiger Wings ERP Ürün Ailesi hangi ürünlerden ve ürün içeriklerinden oluşur?

Logo Tiger Wings ürün ailesi; Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wings Enterprise ERP çözümlerinden oluşur.

Logo Tiger Wings: Logo Tiger 3 çözümünün web üzerinden kullanılacağı bir üründür.

Logo Tiger Wings Enterprise: Logo Tiger 3 Enterprise çözümünün web üzerinden kullanılacağı bir üründür.

Hybrid modelde çalışmak üzere planlanmıştır. Hybrid modelde, "Windows desktop"tan ve "web" üzerinden çalışabilir.


Soru 2: Logo Wings ERP çözümleri kaç kullanıcıya kadar desteklenmektedir?

Logo Tiger Wings çözümünü 51 kullanıcıya kadar kullanabilirsiniz. Logo Tiger Wings Enterprise çözümünde kullanıcı kısıtı yoktur.


Soru 3: Logo Wings ERP çözümlerinin fiyatlandırma politikası nasıldır?

Logo Wings ERP çözümleri aylık veya yıllık periyotlarda ve kullanıcı bazında kiralanabildiği gibi tek seferlik ödeme modeli ile de satın alınabilir


Soru 4: Logo Wings ERP çözümlerini her zaman en güncel versiyon ile kullanmak için ne yapmalıyım?

Logo Wings ERP çözümlerini kiralama modelinde kullanıyorsanız, her zaman en güncel sürüm ile çözümleri kullanabilirsiniz. Tek seferlik ödeme modeli ile satın alınan Logo Wings ERP çözümleri için LEM güncellemesi yapılması önerilir.


Soru 5: LEM nedir?

 LEM; güncel Logo ürün kullanıcılarının, yeni geliştirilen ve ayrı modül olarak satılmayan özelliklerden ve değişikliklerden 1 yıl boyunca bedelsiz olarak yararlanmalarını sağlayan bir üyelik sistemidir. Tek seferlik ödeme modeli ile satın alınan Logo Tiger Wings ERP çözümleri için LEM güncellemesi yapılması önerilmektedir. Kiralama modelinde ürün kullanımları için LEM güncellemesi gerekmez.


Soru 6: Ürünün lisans talebi ve kurulum şekli farklı mı?

Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wings Enterprise için Bayi Sipariş üzerinden 26 karakter lisans anahtarı talep edilmelidir. Kurulum işlemleri, Tiger Erp ürün grubundaki desktop ürünlerin kurulumları ile aynı şekilde yapılacaktır.Kurulum setup dosyalarına, ftp üzerinden erişilebilir.

Logo Tiger Wings ERP Çözümleri 'Kurulum Dokümanı'na, LİNK üzerinden ulaşılabilir.


Soru 7: Logo Wings ERP çözümleri kurulumu için ihtiyaç duyulan konfigürasyon bilgileri nelerdir?

Logo desktop ERP Çözümleri için gerekli konfigürasyon ihtiyaçlarına ek olarak;

  • Sunucuda işletim sistemi Windows 2012 ve üzeri
  • 2Gb ekran kartı
  • Net Framework 4,5 yüklü olması gerekliliği aranmaktadır.

Logo Tiger Wings ERP çözümleri 'Sistem İhtiyaçları Dokümanı'na, LİNK üzerinden ulaşılabilir.


Soru 8: Logo Tiger Wings ERP çözümleri hangi dilleri desteklemektedir?

Logo Wings ERP çözümlerinde Türkçe ve İngilizce dilleri standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca, Arapça, Farsça, Azerice ve Rusça ek dil paketi olarak sunulur.


Soru 9: Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wings Enterprise Web uygulamasınına istediğim bilgisayardan giriş yapabilir miyim?

Client tarafında işletim sistemi bağımsız, web uygulaması açılabilir. Kullanılacak browser için Html5 desteği olmalıdır.

Yani Windows Xp, Vista, Linux, Mac yüklü olan istemcilerde, Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wings Enterprise Web uygulaması açılabilir.


Soru 10 : Tablet üzerinden Logo Wings ürün ailesi Web uygulamasına giriş yapılabilir mi? 

9 inç ve üzeri tabletlerde sağlıklı çalışır.


Soru 11 : Hangi veritabanları desteklenmektedir?

Oracle ve Ms Sql Server veritabanı desteklenir.


Soru 12: Bulutta ürün kurulumu yapılabilir mi?

Logo Tiger Wings ERP çözümleri bulut ortamında ya da harici fiziksel sunucuda kurulum yapılarak çalıştırılabilir. Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wigns Enterprise ile birlikte fonksiyonel çözümler kullanılacaksa, sistemin toplam performansı iyi test edilmelidir. Özellikle Logo Tiger Wings ERP çözümleri ve veri tabanı bulutta veya harici bir fiziksel sunucunda, fonksiyonel çözümler ise lokal sunucularda yüklü olacağı durumda, fonksiyonel çözümlerin LogoTiger Wings ERP çözümleri veri tabanı sunucusuna ve set dosyalarına erişiminde network hızına bağlı olarak performans problemi yaşanma ihtimali olabilir.


Soru 13: IIS kurulumuna ihtiyaç var mı?

Logo Tiger Wings ERP çözümleri web uygulaması, Windows service üzerinden çalışmaktadır. Ürünün kurulum, çalışma süreçlerinde IIS' e ihtiyaç bulunur.


Soru 14: Logo Tiger Wings ERP çözümlerinde kullanıcıların web ve/veya masaüstü uygulamasını açma yetisi verebilir miyiz?

Sistem işletmeni / Kullanıcı detaylarında; Kullanıcının ürüne Erişim Tipi belirlenir.

Erişim Tipi :

  • Web
  • Masaüstü
  • Web+Masaüstü şeklindedir.


Soru 15: Logo Object Designer ile yapılan uyarlamalar ve Logo Objects entegrasyonları Logo Tiger Wings Erp çözümlerine geçiş yapıldığında çalışacak mı?

Logo Tiger Wings ürün ailesi desktop ve web olmak üzere hybrid modelde çalışmaktadır. Logo Object Designer ile yapılan uyarlamalar ve Logo Objects ile yapılan entagrasyonlar masaüstü modelde entegre edilir ve web ara yüzünde tüm özellikleri ile kullanılabilir.


Soru 16: Logo GO 3 ve Logo Tiger ERP Ürün ailesindeki herhangi bir üründen Logo Tiger Wings Erp çözümlerine geçişte kullanılan veritabanı tüm içeriği ile taşınabiliyor mu, herhangi bir güncelleme ya da çevrim uygulaması gerekli mi?

Logo Tiger Wings ERP ürün grubunda farklı bir veritabanı dizaynı bulunmamaktadır. Logo GO 3 ve Logo Tiger ERP ürün ailesindeki tüm ürünlerden sadece firma üzerinde veritabanı güncelleme işlemi yapılarak Logo Tiger Wings ürün ailesine geçiş yapılabilir.


Soru 17: Logo Wings ERP çözümleri hangi çözümlerle entegre çalışabiliyor?

Logo Tiger Wings ERP çözümleri İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Analitiği, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Depo Yönetim Sistemleri, Saha Satış Yönetimi, İş Akış Yönetimi, Perakende Çözümleri ve e-Çözümler ile entegre olarak çalışmaktadır. Detaylı bilgi için Entegrasyon Tablosunu inceleyebilirsiniz.


Soru 18: Logo Tiger Wings ve Logo Tiger Wings Enterprise çözümlerinden e-Defter gönderimi nasıl yapılmaktadır?

e-Defter dosyaları kullanıcının lokalinde oluşturulup, mali mühür ile imzalandığından e-Defter modülünü kullanacak kullanıcının lokal network üzerinden yada remote desktop ile masaüstü kullanıcı modelinde ürünü kullanmalıdır.


Soru 19: Logo Wings ERP çözümlerinde e-Fatura,e-Arşiv faturası ve e-İrsaliye gönderimi nasıl yapılmaktadır?

e-Fatura,e-Arşiv faturası ve e-İrsaliye modüllerinde Logo Connect desktop uygulaması üzerinden gönderim yapıldığından, Logo Wings ERP masaüstü kullanıcı ile lokal network üzerinden ya da remote desktop bağlantı ile Logo Wings ERP ve Logo Connect desktop ürünü kullanılabilir.


Soru 20: Logo Tiger Wings ERP çözümleri ile Logo Mind Navigator çözümü, Web üzerinden kullanılabilir mi?

Logo Mind Navigator çözümü bir Excel eklentisidir,dll üzerinden çalışır ve ek modül olarak yüklenmektedir. Logo Wings ERP masaüstü kullanıcısı ile ilgili terminalde aktif Excel uygulaması içinden kullanılabilir.


Soru 21: Logo Tiger Wings ERP çözümleri Logo CRM ve Logo Ocean entegrasyonları nasıl sağlanacak?

Logo CRM ve Logo Ocean çözümleri Logo Objects ile ERP çözümüne entegre olarak çalışır ve masaüstü kullanıcı ile kullanılabilir.


Soru 22: Logo Bordro Plus çözümü, Logo Tiger Wings ERP çözümleri ile entegre çalışıyor mu?

Logo Bordro Plus çözümü ERP çözümlerine entegre olarak çalışır ve masaüstü kullanıcı ile kullanılabilir.


Soru 23: Logo Tiger Wings ERP çözümlerinde yazıcı tanımları nasıl kullanılacaktır?

Masaüstü kullanıcı üzerinden kullanılan çözümlerden terminal makinaya bağlı yazıcılar üzerinden dökümler alınabilir. Web kullanıcısında ise ilgili form ya da rapor lokale pdf writer html ile indirilir ve sonrasında bağlı yazıcılar üzerinden dökümler alınabilir. Web kullanıcısında form ve raporlarda ön değer yazıcı "varsayılan" olarak PDF Writer gelir.


Soru 24: Minimum çözünürlük gereksinimi nedir?

HTML 5 için tavsiye edilen tarayıcılara uygun çözünürlük kullanılabilir.