Yeni nesil teknolojilerle geliştirilen j-Platform rol bazlı kişiselleştirilebilir masaüstü, ürün içi arama motoru gibi özellikleri ve app-in-app yaklaşımını estetik tasarımla buluşturarak kullanım kolaylığı sağlar.

j-Platform'a işletmelerin ihtiyacına göre istenilen fonksiyon dahil edilebilir, eş zamanlı kullanıcı sayıları istenilen şekilde artırılabilir. Tek merkezden yönetilebilen j-Platform ile merkez ve şube yapılanmasına sahip şirketlerin farklı lokasyonlarındaki kullanıcıları sisteme eş zamanlı olarak uzaktan erişim sağlayabilir, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışabilirler.

Logo’nun İnsan Kaynakları, İş Analitiği, CRM Çözümleri gibi birçok tamamlayıcı uygulamalarıyla tam entegre şekilde çalışabilen j-Platform ile işletmeler tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilir, kurumsal süreçlerini iyileştirerek iş verimliliğini artırabilir.

Modüler yapıda zengin fonksiyon kümesine sahip j-Platform ile yapılabilecekler şunlardır:

 • Grup şirketlerinizi tek bir merkezden yönetirken şirketlerinizin süreçlerinin ortaklaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Tüm satış süreçlerinizi tek bir platform üzerinden takip ederken satış verimliliğinizi artıracak esnek kampanyaları yönetebilirsiniz.
 • Sevkıyat planlamanızı araç kapasite ve dağıtım rotalarına göre yapabilirsiniz.
 • Proje yönetimi sürecinizde kaynaklarınızın tam kontrolünü sağlayarak maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
 • Proje taahhüt alanında faaliyet gösteriyorsanız Primavera ve MS Project programlarıyla entegre çalışabilirsiniz.
 • Hak ediş, yeşil defter, metraj cetveli gibi dökümlerinizi hazırlayabilirsiniz.
 • Leasing, nakit akış, kredi işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

j-Platform ürün özellikleri şunlardır: Kişisel masaüstü oluşturma, Sanal klavye desteği ile tablet özelliği olan notebooklarda çalışma, app-in-app teknolojisi, satış stratejilerinin hızla uygulamaya alınması, proje yönetim sürecinde kaynakların verimli kullanımı, etkin bütçe yönetimi, mevzuat ve uluslararası muhasebe standartlarına tam uyumlu çalışma ve e-Dönüşüm.

Sadece Kullanılan İşlemleri İçeren Kişisel Masaüstü Oluşturma

Masaüstü oluştururken program tarafından öndeğer masaüstü önerileri yapılır. Hazırlanan masaüstlerinden birisi seçilerek kullanımı kişiselleştirilebilme özelliği ile istenilen tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişmek mümkündür. Yeni menüler eklenebilir, silinebilir ve yapılan seçimler ilgili kullanıcı için otomatik olarak kaydedilir. En sık kullanılan işlemler kısa yol olarak tanımlanabilir, gruplanabilir ve özel olarak oluşturulan masaüstlerinde toplanabilir.

Sanal Klavye Desteği ile Tablet Özelliği Olan Notebooklarda Çalışma

Sanal klavye özelliği ile dokunmatik ekranlı notebooklar'dan işlemler kolaylıkla gerçekleştirilir.

App-in-app Teknolojisi

App-in-app özelliği ile gelen özellikler şunlardır:

 • Uygulama ihtiyaçlar doğrultusunda zenginleştirilirsiniz.
 • Ürün içinde yer alan standart özelliklerin yanı sıra birçok fonksiyon ya da ek özelliği tek tıkla app ya da widget olarak indirilebilirsiniz.
 • İndirilen app’in sahip olduğu özellikler doğrultusunda, yeni özellikleri platform bağımsız olarak da kullanılabilme fırsatı sağlanır.
 • En sık kullanılan işlemleri ana ekran üzerinde görüntüleme olanağı sunan widget’lar ile bilgiye çok hızlı ulaşma olanağı vardır.

Ürünler ile birlikte gelen app ya da widget’ların yanı sıra Logo İş Ortakları tarafından geliştirilen tüm uygulamalar da Logo Store’dan yükle ile kullanıcılara sunulur.

j-Platform'un Zengin Fonksiyon Kümesiyle Satış Stratejileri Hızla Uygulamaya Alınır

j-Platform'un zengin fonksiyon kümesiyle tüm satış süreçleri en etkin şekilde yönetilir. Satış aşamasında gerekli evrakların oluşturulmasından zamanında teslimat yapılmasına, esnek fiyat ve promosyon tanımlarından satıcı takibi, dağıtım araçları rota planlamasına kadar tüm işlemleri kolaylaştırır. j-Platform ile sevkıyat planlamaların yapılması da mümkündür. Sevkıyat ile ilgili tüm masraflar, masraf merkezlerinde ayrıntılı olarak kayıt altına alınır. Sevkıyatı yapacak olan dağıtım araçları tanımlanabilir, kapasite ve dağıtım rotaları kolaylıkla takip edilir. j-Platform satış verimliliğini artıracak esnek kampanyaları yönetmeye olanak sağlar. Promosyon ve puan kampanyaları tanımlayarak kampanya sonuçlarının raporları alınabilir.

Proje Yönetim Sürecinde Kaynakların Verimli Kullanılması

Proje Yönetimi modülü ile geliştirilen projeler oluşturulacak şablonlara kaydedilerek, diğer modüllerde yapılan işlemler projeler ile ilişkilendirilebilir. Özellikle inşaat sektöründe j-Platform Proje Yönetimi modülü, inşaat sektöründe yoğun olarak kullanılan Primavera ve birçok sektörde aktif olarak kullanılan MS Project gibi yazılım çözümleri ile entegre bir şekilde çalışır.

Etkin Bütçe Yönetimi

j-Platform Bütçe Yönetimi Modülü ile bütçeler kolaylıkla revize edilerek yeniden yayınlanabilir; her bütçe için masraf, gelir, nakit giriş-çıkışı gibi pek çok tanımlama yapılabilir. Bütçe kalemleriyle projeler ve aktiviteler arasında ilişki tanımlanabilir. Fiş türleri için hesaplama ve kontrol kriterleri tanımlama imkanı sunan j-Platform'un Bütçe Yönetimi Modülüyle bütçe kayıtları farklı para birimlerinde yönetilebilir. Bütçeleme sürecindeki tüm ödeneklerin takibi ve belli bir organizasyonel birime ödenek tahsisi arayüzler üzerinden kolayca gerçekleştirilir, ödenek kullanımına limit koyma ve limiti kaldırma işlemleri yönetilebilir. Planlanan ödenek miktarları, mevcut kullanılmayan miktar veya planlanan bütçe aşımı rahatlıkla görüntülenir, bütçe kalemleri gözden geçirilerek bütçe toplamları toplu olarak hesaplanabilir.

Mevzuata ve Uluslararası Muhasebe Standartlarına Tam Uyumlu Çalışma

j-Platform ile güncel mevzuata ve uluslararası muhasebe standartlarına tam uyumlu çalışarak, istenilen döneme ait standartlara uygun finansal ve mali raporlama yapılabilir.

Önceden tanımlanmış finansal tablolar ihtiyaçlar doğrultusunda kişiselleştirilebilir, fiş kayıtları üzerinden işlemlere ulaşılabilir ve tüm döviz kurları Logo portalinden kolayca indirilebilir. Ayrıca ikinci hesap planı oluşturulabilir ve bununla birlikte kurumlar arası konsolidasyon tam olarak sağlanabilir.

j-Platform ile e-Dönüşüm

Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve doğrultusunda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen j-Platform e-Dönüşüm Modülü, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleyebilmeyi ve elektronik ortamda iletebilmeyi sağlar. j-Platform e-Dönüşüm Modülü aracılığı ile e-Faturalare-Arşiv faturaları GİB’e göndererek, GİB’den gelen faturalar sisteme aktarılabilir ve yanıtlanabilir.

Aynı şekilde elektronik belge biçiminde düzenlenen irsaliyelerin, taraflar arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığınca oluşturulan bir uygulama olan e-İrsaliye gönderimleri ve alımları j-Platform ile gerçekleştirilebilir.

e-Bankacılık ile gerçekleştirilen, MT-940 (Uluslararası Standart Hesap Mutabakatı Formatı) entegrasyonu ile bankalardan firmaya alınan ve hesaplarda oluşan hareketleri içeren dosyalar j-Platform üzerinden görüntülenebilir.

Logo e-Mutabakat uygulaması ile de firmalar, BA-BS formlarını GİB’e göndermeden önce, tüm borç-alacak hesaplarını eşitleyerek, firmalar arası Beyanname Alış (BA), Beyanname Satış (BS) ve ekstre karşılaştırmalarını yapabilirler. Bu sayede karşılıklı olarak mutabık kalırlar.

Soldaki menü ağacından ilgili program modülüne ait dokümanı seçebilirsiniz.