Ekstre ile alınan ve verilen hizmet/hizmet grubu kartına ait hareketler toplam tutar ve miktar bilgileri yanında işlem bilgileri listelenir. Hizmet ekstresi raporlar menüsü ile alınabileceği gibi ile alınan ve verilen hizmet kartları listesinden de alınır. Ekstre seçeneği hizmet/hizmet grubu kartları listesinde F9-sağ fare tuşu menüsünde yer alır.

Alınan ya da verilen hizmet ekstresinin alınış koşulları Filtreler seçeneği ile belirlenir. Hizmet ekstresi filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre

Değeri

Cari Hesap Kodu

Grup/Aralık

Cari Hesap Unvanı

Grup/Aralık

Cari Hesap Statüsü

Kullanılanlar/ Kullanılmayanlar

Cari Hesap Özel Kodu

Grup/Aralık

Fatura Türü

Fatura türü seçenekleri

İptal Edilen Faturalar

Listelenecek/Listelenmeyecek/Sadece İptal Edilen Faturalar Listelenecek

Fatura Tarihleri

Başlangıç/Bitiş

Rapor Birimi

Birim seti ve birim seçimi

Birimler

Ana Birime Çevrilecek/Rapor Birimine Çevrim Yapılacak

İşyerleri

Tanımlı işyerleri

Ambarlar

Tanımlı ambarlardan seçim

İşlem Döviz Türü

Döviz türlerinden seçim

Fiyatlandırma Dövizi Türü

Döviz türlerinden seçim

Raporlama

Aynı Sayfaya/Ayrı Sayfaya

Fatura Tarihleri filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilir. Ekstre yalnızca bu tarihler arasındaki satınalma ve satış toplamları içerecek şekilde alınır.

Koşul belirleme işleminden sonra ekstre alındığında verilen tarihler arasındaki hizmet hareketleri tarih, fatura türü, cari hesap, miktar, tutar, net tutar ve toplam kolon bilgileri ile listelenir. Ekstre raporunun üst bölümünde  hizmet kodu ve açıklaması, ekstrenin alındığı birim bilgileri yer alır. Ekstre raporunun sonunda ise hizmet hareketlerine ait toplam bilgileri yer alır.

Filtre koşullarını kaydetmek için Filtre Kaydet; kayıtlı filtre dosyasını yeniden kullanmak için Filtre Yükle seçenekleri kullanılır.