Sahadaki ekipleri aracılığıyla operasyonlarını yürüten, sipariş toplayan, teslimat yapan şirketlerin mobil personellerini cep telefonları yardımı ile haritalar üzerinden izlemesini, konum bilgilerini almasını, bir adrese en yakın personelini tespit etmesini ve mobil personellerine SMS gönderimini sağlayan Ekip Mobil için Ekip Mobil Telefon Numaraları listesinden çalışanlarınıza ait telefon numaralarını, özel kod ve yetki kodu bilgilerini girilir.

Telefon numaraları listesi F9-sağ fare menüsü seçeneklerini kullanarak ilgili satış elemanının anlık adres bilgisini görüntüleyebilir, ilgili kişiye SMS gönderebilir ve geçmişe yönelik konum ve mesaj bilgilerini raporlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle yine F9 menüde yer alan "İzleme Talebi Gönder" seçeneği kullanılmalı ve telefon numarası izlemeye açık hale getirilmelidir. Gerektiğinde kişi izleme listesinden çıkartılabilir. "Haritada Göster" seçeneği ile kullanıcılar tek tek veya toplu olarak haritada üzerinden izlenebilir. Bu seçenek ile açılan pencerede geçmişe yönelik tarih aralığı verilebilir, ve ilgili kişilerin belirtilen tarih aralığındaki konumları haritadan izlenebilir.

Telefon numaraları listesi sağ fare menüsündeki Konum Raporu ve Mesaj Raporu seçenekleri ile ilgili çalışan veya çalışanların belirli tarihler ve saatler arasındaki konumları ve gönderilen / alınan kısa mesajlar kolaylıkla raporlanabilir. 

"İzleme Durumlarını Sorgula" seçeneği ile telefon numaraları penceresinde yer alan tüm kayıtların son izleme durumları güncellenir ve izlenebilirlik bilgisi listede yer alan İzleme Durumu kolonunda listelenir.

Satış Elemanı – Mobil İzleme Bağlantısı

Sistemde tanımlı ve telefon numaraları belirtilmiş satış elemanları, Telefon Numaraları penceresine kolaylıkla aktarılabilir. Bunun için satış elemanları listesi F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Mobil İzleme seçeneği kullanılır. İlgili kaydın üzerinde Mobil İzleme seçeneğine basıldığında kayıt, Telefon Numaraları penceresinde otomatik olarak oluşturulur. Eğer satış elemanı mobil izleme sistemine dahilse, Telefon Numaraları penceresi o kayda konumlanarak açılır. Satış elemanları toplu seçimlerle de mobil izleme sistemine dahil edilebilir.

Bkz. Diğer İşlemler / Turkcell Hizmetleri / Ekip Mobil İzleme