Kısa Tanım:

Formdan çıkmadan bildirim gönderme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Formül Sihirbazı Bildirim Gönder.mp4

Açıklama:

Formül sihirbazı üzerinden bildirim gönderme işlemi örneğidir. Bu işlem için Context ve LFlowUtils altından erişilebilecek SendNotification metodu desteklenmiştir. Akış aktivitelerinden Bilgilendirme Gönder aktivitesi ile aynı mantıkta çalışmaktadır.

SendNotification(string message, string subject, List<Guid> destinationUsers, Guid senderUser = null, string httpLink = "", NotificationInfoType infoType = NotificationInfoType.Information)

  • senderUser: null durumunda context de aktif kullanıcı üzerinden bilgilendirmeyi gönderir.
  • ContentType: Bilgilendirme tipidir. 
  • CommentsHtml: Akış içerisindeki yorumların bildirimle gönderilmesi istenirse bu değer true olarak gönderilmelidir.

Kod Örneği:

Örnek olarak eklenen akışta, formdaki butona tıklayarak bildirim gönderilmiştir. Butonun tıklandığında eventine aşağıdaki kod yazılmıştır. 

bool deger = false;
deger = YorumlariEkle.GetCheckValue();
var GonderimKisileri = new List<Guid>();
GonderimKisileri.Add(Context.CurrentUser.UserId); // kimlere bildirim göderilecekse add seklinde birden fazla eklenebilir.
Context.SendNotification("Buton arkasında bildirim gönderiliyor. Metin Değişkeninin değeri:" +Metin.Value, "Formdan Çıkmadan Bildirim",GonderimKisileri,Context.CurrentUser.UserId,NotificationInfoType.Information,deger);

Akış Dosyası (.xnm):

Aşağıdaki dosyayı indirerek uygulamaya aktarabilirsiniz. İçeri aktarma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi için Aktar bölümünü inceleyebilirsiniz.

Formül Sihirbazı Bilgilendirme Gönder_akıs.nxm