Bölümler modülü altında yer alan Firmalar seçeneği ile Logo CRM uygulamasında yeni firmalar tanımlanır veya var olan firma kayıtlarının üzerinde düzenleme yapılır.

Yeni bir firma kaydı oluşturmak için Bölümler > Firmalar ekranında yer alan Yeni Firma seçeneğine tıklanır.

 Yeni Firma Ekleme

Var olan bir firma kartını kopyalamak için öncelikle ilgili firma liste ekranından  seçilir ve ardından Firmalar ekranının üst menüsünde yer alan İşlemlere tıklanır ve Çoğalt seçeneğine tıklanır.

 Firma Çoğaltma İşlemi

Bir firma kaydını düzenlemek için Firmalar ekranında ilgili firma yanındaki ... basılır. Açılan mini ekranda düzelt/çoğalt/silme işlemi yapabilirsiniz. Diğer bir yol ise firma menüsünde ilgili firmanın üzerine tıkladığınızda düzelt moduna geçmektedir.

 Firma Düzelt ve silme işlemleri

Adres ve İletişim Bilgileri

Firma iletişim ve adres bilgilerinin görüntülenmesi

İletişim Bilgileri

Firma menüsü içerisinde yeni firma veya düzelt ile açılan bir firma içeriğinde detaylar tabı altında iletişim bilgileri görüntülenir. İletişim bilgilerine giriş sağlamak için Ekle veya yeni kayıt oluştura tıklanır.

 İletişim bilgileri
Yeni iletişim bilgileri eklemek için ilgili alanlar doldurulur ve tamam butonuna tıklanır.

 İletişim bilgileri


Son aşamada ise firma iletişim bilgileri satır halinde firma detay sekmesi altında görüntülenir. İlgili iletişim bilgisini düzeltmek için ... veya ilgili iletişim bilgi satırının üzerine tıklanarak açılır.

 İletişim bilgileri görünüm

Adres Bilgileri

Firma menüsünde ilgili firma veya yeni firma kartı açılır. Firma detay ekranında detaylar sekmesi altında adres bilgileri alanı görüntülenir.

 Adres bilgileri

Adres bilgilerine kayıt girmek için ekle veya yeni kayıt oluştur tıklanır. 

 Adres bilgileri giriş

Son aşamada ise firma adres bilgileri satır halinde firma detay sekmesi altında görüntülenir. İlgili adres bilgisini düzeltmek için ...  düzelt veya adres iletişim bilgi satırının üzerine tıklanarak açılması sağlanır.

 Adres bilgileri

Adres ve İletişim Bilgileri

Firma Adres Pinleme İşleminin Otomatik Yapılması

Amaç

Firma kartına adres eklendiğinde harita butonuna basmaya gerek kalmadan adres pinleme işleminin otomatik yapılması

Kullanım

Mevcutta bir firma kartı ekranında adres girildikten sonra "Adres bilgileri" bölümünde kullanıcı manuel olarak "Harita" ikonuna tıklayarak harita kaydetme işlemini yapmaktadır. 

 Adres ekleme


Firma kartı detay ekranında "Adres bilgileri" bölümünde adres ekleme işlemi yapılarak "Tamam" butonu tıklanılır sonra girilen adresin haritası otomatik olarak kaydedilir. Yani; manuel olarak Harita butonuna tıklayarak kaydedilen adres haritasının; adres ekleme işlemi yapıldıktan hemen sonra kaydedilmesi sağlanmıştır. 

 Adres Pinleme İşlemi


"Adres bilgileri" bölümünde otomatik olarak kaydedilen adres haritasının adı ön değer olarak "Adres" dir.

 Adres Pinleme İşlemi

Kullanıcı isterse "Harita düzenle" butonuna basarak açılan "Harita ekle" ekranında "Adres adı"'nı değiştirebilir. 

Bilgilendirme

Adres bilgisi firma bilgisi kaydedilmeden kaydedilmemektedir. Bu nedenle firma kaydı sonrası adres bilgisi kaydedildiği anda aynı haritaya ait kayıt işlemini de gerçekleştirilir. Örnek olarak girilen adres bilgisi, kayıt sonrası harita görüntüsü, harita düzenleme öncesi ve sonrası ekran görüntülerini görebilirsiniz.

 Harita bilgileri

Güncelleme öncesi


Güncelleme sonrası

Firma tanım ekranında 7 sekme bulunur.