Amaç


Aktivite kolay kullanım için aktivite ekranında otomatik etkinlik oluşturulması, takvim ekranında yeni aktivite oluşturulması, aktivite plan oluşturulması sırasında yıl alanın sonraki yıllarda gösterilmesi ve aktivite detay üzerinde tekrarlı aktivite oluşturulmasının sağlanması.

Aktivite Ekranında Otomatik Etkinlik Oluşturulması

Aktivite Ekranında Otomatik Etkinlik Oluşturulması

Aktivite detay (detail view) görünümde yeni aktivite veya var olan bir aktiviteyi açıldıktan sonra ekranda 'etkinlik' altında 'etkinlik oluştur' seçeneği gelmiştir. Etkinlik oluşturma seçeneği işaretlenir. Tekrarlama ve otomatik tekrarlama butonları ile aktivite oluşturulur. 

 Etkinlik Oluşturma

Oluşturulan aktivitenin etkinlik seçeneği işaretlendikten sonra Aktivite → İlişkili kayıtlar → Etkinlikler menü altında bilgisini görüntülenir ve düzenlenir. 

 Aktivite İlişkili Kayıtlar Etkinlik Görünümü

Takvim menüsünden Aktivite için girdiğiniz kaydı gün, iş günleri, hafta, ay, saat görünümü veya ajanda olarak görüntülenir. Örnek olarak haftalık türde görüntülendiğinde ilgili takvim-aktivite bilgisine sağ tıklanır ve işlem bilgileri görüntülenir.

 Takvim Menüsünden Aktiviteyi Görüntüleme

Aktivite Detayı Üzerinden Tekrarlı Aktivite Oluşturma

Aktivite Detayı Üzerinden Tekrarlı Aktivite Oluşturma

Aktivite detayı üzerinden işlemler altında > "Tekrarlı Aktivite Oluştur" eklenmesi sağlanmıştır. 

 Tekrarlı Aktivite Oluşturma

Tekrarlı aktivite oluşturmak için tekrarlama türü seçilir ve bitiş tarihi belirlenir. Tekrarlama durumuna göre aktivite menüsüne seçili tekrarlama türüne göre aktivite kaydet işleminden sonra aktivite kaydı oluşturur. Ayrıca otomatik oluşturulan tekrarlı aktivite kayıtlarını takvim üzerinde görüntülenir.

 İşlemler -> Otomatik Aktivite Oluşturma

Aktivite Kaydı İçerisinden Otomatik Etkinlik Oluşturma

Otomatik Etkinlik

Aktivite detay ekranda etkinlik oluştur altında otomatik tekrarlama ile aktivite kaydı oluşturulur.

 Etkinlik Oluşturma

Aktivite Ekranında Otomatik Etkinlik Oluşturulması

Takvim Ekranından Yeni Aktivite Oluşturulması

Takvim ekranında (plus) Yeni buton özelliği eklenmiştir. Yeni buton açılır kapanır özelliğinde yeni aktivite ve etkinlik oluşturulur. 

 Takvim Menüsünden Aktivite ve Etkinlik Oluşturma

Takvim menüsü üzerinden yeni aktivite veya etkinlik oluşturmak için takvim tarih üzerine fare ile sağ tıklandığında yeni etkinlik ve yeni aktivite menüleri gelir. 

 Yeni Etkinlik

Aktivite Yıl Planın Sonraki Yılda Gösterilmesi

Aktivite Planlama Ekranında Yıl Alanın Sonraki Yılda Gösterilmesi

Aktivite planlama ile yıl olarak -3 yıl öncesi ve +3 yıl sonrası olarak seçim yapılması sağlanmıştır. Firma üzerinden veya aktivite planlama menü üzerinden yeni planlama yaparken yeni etkinlik ve yeni takvim planına göre yıl seçimi sağlanmaktadır.

 Yıl Alanın Sonraki ve Önceki Yıllarda Gösterimi