Amaç
Karma koli alt bileşenlerinin görüntülenmesi ve karma koli içeren tekliflerin alt bileşenleri bulunarak ERP (Tiger ve Netsis )'ye entegrasyonu desteklenmiştir. 

ERP ile Logo CRM Karma Koli Aktarımı

ERP 'den Logo CRM' e Karma Koli Aktarımı ve Bileşen Bilgilerinin Görüntülenmesi

ERP de Karma koli (KK) malzeme türü olan ürün içerisinde 'Karma Koli Satırları' menü başlığı altında karma koli ve satır bilgisi olan ürünler görüntülenir.  

 ERP Karma Koli

Tiger ERP

Netsis ERP

ERP Karma Koli Doküman

Tiger ERP karma koli (KK) detay bilgi için tıklayın
Netsis ERP karma koli (KK) detay bilgi için tıklayın


ERP ' de Karma koli ile ürün görüntüleme veya ekleme işleminden sonra ilgili ürünü Logo CRM 'e senkron edilir veya Logo CRM ' den ilgili ürün/malzeme kartı açılır.

 Logo CRM Karma Koli Ürünü

ERP' den Logo CRM' e karma koli (kk) olarak belirlediğiniz ürünü görüntülemek için İşlemler → ERP → ERP karma koli bileşenleri seçeneğine tıklayın. 

 ERP Karma Koli Bileşen Bilgisi


Logo CRM Karma Koli Bileşenleri

ERP karma koli bileşenleri butonu tıklanır ve (KK) koli olan ürüne ait ERP karma koli satırları görüntülenir. Görüntülenen yapıda malzeme kodu, malzeme açıklaması, miktar, dağılım fiyatı ve dağılım (%) görüntülenir.

 ERP Karma Koli Bileşenleri

Netsis Karma Koli Bileşenleri

Koli bileşenlerinde bulunan 'Koli KDV Oranı Bileşenlere Uygulansın' parametresine göre KDV tutarları değişebildiği için, belge toplamı Logo CRM ve Netsis ERP farklılaşabilmektedir.

 Karma Koli Bileşenleri

Bilgilendirme

ERP' de tanımlanan bileşenlerin Logo CRM içinde çeşitli ekranlara eklenen menüler ile gösterilmesi sağlanmıştır. Eklenen menü sadece karma koli stokları için aktif getirildi.

Eklenen Menüler;

  • Ürünler liste ve detay ekranı
  • Teklif - ürünler sekmesi ürünler Grid ekranı
  • Teklif - ürün ekleme ekranı
  • Teklif - ürün ekranı

Logo CRM' den ERP 'ye Sipariş (irsaliye/satış) Aktarımı

Teklifler menüsünden yeni teklif açılır ve ilgili ürün (karma koli) teklif kalemlerine eklenir ve entegrasyon işlemi ile karma koli alt bileşenleri bulunarak ERP 'ye fiş aktarımı (irsaliye veya sipariş) sağlanır. 

 Satış Siparişi

Tiger ERP için;


Netsis ERP için;

Netsis Karma Koli Bileşenleri

Koli bileşenlerinde bulunan 'Koli KDV Oranı Bileşenlere Uygulansın' parametresine göre KDV tutarları değişebildiği için, belge toplamı Logo CRM ve Netsis ERP farklılaşabilmektedir.

 Karma Koli Bileşenleri

Bilgilendirme

ERP entegrasyon türü Tiger ve Netsis olduğu durumda karma koli (KK) alt bileşenleri bulunarak sipariş, irsaliye aktarımı sağlanmaktadır.  j-Platform için entegrasyon çalışmaları devam etmektedir.