LOGO 3 SERİSİ: KULLANICI DENEYİMİNİN BİTMEYEN YOLCULUĞU

Logo ürün ailemizin kullanıcı deneyimini en üst düzeye taşımak amacıyla, 3 serisi ile çıktığımız yolculuğumuza, 2018 başında duyuracağımız yeni ara yüzlerimizle devam ediyoruz. Yeni ara yüzümüz, 3 serisi işlevselliğini korumakla birlikte hem görsel olarak zenginleştirilmiş hem de kullanım kolaylığı açısından daha pratik hale gelmiştir. İşte 3 serisi ürünlerimizin yeni ara yüzleri…Kişiselleştirilebilir Masa Üstü

3 serisi ile iş hayatımıza dahil olan masa üstü görünüm özelliği,

 • Erişim ağacının tamamı yerine, sadece kullandığımız kısa yolları masa üstümüze koyarak karmaşıklıktan uzak, sade ve anlaşılır bir ortamda çalışmamızı,
 • Bu fonksiyonlara her seferinde doğrudan masa üstünden hızlıca erişebilmemizi,
 • Farklı rollerde, birlikte kullandığımız fonksiyonları ayrı masa üstlerine toplayarak gruplamayı, aralarında kolaylıkla geçiş yapabilmeyi,
 • Kısa yollarımızı, masa üstlerimizi kendi bakış açımıza göre isimlendirebilmemizi sağlamıştı.

Yeni ara yüzlerimizde masa üstü yönetimi sol bara taşınmış, ekleme, düzenleme ve diğer masa üstüne geçiş işlemleri kolaylıkla yapılabilir hale gelmiştir. Sol bar üzerinde sağ click ile masa üstü işlemlerine erişilebilir.

 

Masa Üstü Oluşturma ya da Düzenleme ile sağlananlar şunlardır:

 1. Masa üstü ismini istediğiniz gibi verebilirsiniz.
 2. Masa üstüne grup ekleyebilir, gruplara istediğiniz gibi isim verebilirsiniz.
 3. Masa üstüne kısa yol olarak eklemek istediğiniz fonksiyonları "ara" yapabilirsiniz.
 4. Erişim ağacından seçebilirsiniz.
 5. Masa üstüne ait düzenlemeleri kaydedebilirsiniz.


Masa üstü oluştuktan sonra kısa yol üzerinde sağ click ile; Kısa yol ismini değiştirebilir, Kısa yolu silebilirsiniz, Kısa yolları ve grupları sürükle bırak ile istediğiniz yere kaydırabilirsiniz.

Erişim Ağacı (Menü)

3 serisi piyasaya çıktığı zaman, ürünlerimizin açılış ekranlarına hakim olan erişim ağacını tamamen kaldırmış, kullanıcıları kendilerine özel masa üstü görünümü ile karşılamaya başlamıştık. Logo ERP ürünleri kullanıcıları, aşina oldukları erişim ağacının mutlaka görünür olmasını istediler. Dolayısıyla menülerimizi modernize ederek tekrar masa üstüne koyduk.Masa üstünün sol üst köşesine yerleştirdiğimiz burger menüyü tıkladığınızda erişim ağacının tamamı karşınıza gelecektir. İstediğiniz seçeneğe ulaşmak için "arama" yapabilir ya da ağacın dallarında ilerleyebilirsiniz. Seçeneği çift tıklayarak doğrudan çalıştırabilir ya da sürükle bırak yöntemiyle masa üstünüze kısa yol olarak ekleyebilirsiniz.

Mega Menü

3 serisi ürünlerde kullandığınız ERP programının özellik setine göre tüm fonksiyonların tek bir ekranda listelenmesi için "Mega Menü" seçeneği eklenmiştir. Menü ekranında sağ üst köşeden yer alan "Mega Menü" kutucuğuna tıklandığında açılır.Açılan mega menüden ilgili fonksiyonların yanındaki artı tuşuna basarak, fonksiyonun masa üstüne kısayol olarak eklenmesi sağlanabilir. Mega menü içerisinde sol üst köşede bulunan arama seçeneği ile de istenilen fonksiyona arayarak ulaşılabilir.

Arka Plan ve İkonlar

3 serisi yeni ara yüzünde daha okunaklı ve estetik bir görsellik için arka plan ve ikonlar, renk, kontrast ve boyut açısından düzenlenmiş, zenginleştirilmiştir. İstenirse ürünün arka plan resmi, masa üstünde sağ click ile açılan menüden değiştirilebilir. Uygulama kontrast ve yazı rengini seçilen arka plana göre otomatik ayarlar.Gruplama

3 serisi masa üstünü daha kullanışlı hale getirmek için kısa yolların ihtiyaca uygun istenilen şekilde tasnif edilmesi ve gruplanması sağlanmıştır. Böylelikle kısa yolların daha hızlı nokta atışı bulunması ve kullanılabilmesi sağlanmıştır.

Kısa yolları gruplamak için sol bar üzerinde sağ clickten açılan masa üstü düzenleme işlemi kullanılabilir. Bunun yanı sıra, bir kısa yolun sürükle bırakarak, birlikte gruplanması istenen diğer kısa yolun üzerine taşınması ile de yeni bir grup oluşturulabilir. (Yeni nesil akıllı telefonlardaki gibi uygulama ikonlarının taşınarak birleştirilmesi şeklinde). Daha sonra yeni grup içinde yer alması istenen masa üstündeki diğer kısa yollar da yine sürükle bırakarak grup içine taşınabilir.

Uygulama, Web Adresi, Klasör Kısa Yolları EklemeElektronik tablo, doküman gibi sık kullanılan uygulamaların, arama, haber alma gibi sebeplerle ziyaret edilen web sitelerinin ve klasör içeriklerinin, Logo ERP ürününden çıkmaya gerek kalmadan masa üstüne kısa yol olarak eklenip kullanılabileceğini biliyor muydunuz?

Masa üstünde sağ click ile açılan seçenekler ile dış bağlantı kısa yollarınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
Yerleşimi Kaydet/Yükle

Yarattığınız bir masa üstü yerleşimini, farklı firma, dönem gibi uygulamanın açtığınız farklı oturumlarında her seferinde yeniden yapmanıza gerek kalmadan kolaylıkla tekrar kullanabilirsiniz. Masa üstü sağ click'te yer alan "Yerleşimi Kaydet/Yükle" seçenekleri, tasarlanan masa üstü yerleşiminin bir dosyaya kaydedilmesini ve aynı yerleşimin başka masa üstlerine yüklenebilmesini sağlar. Bu sayede iş ortakları hazırladıkları masa üstlerini hızlıca müşterilerinde uygulayabilirler.

Widget ve App'ler

Logo ERP uygulamalarının masa üstleri akıllı telefonlar gibi hayatı iyice kolaylaştırma üzerine tasarlanmıştır.

 • Sık kullandığınız işlemleri masa üstünüze ekleyip kullanmadıklarınızı elimine ederek (kısa yollar),
 • Kullandığınız dış uygulama ve web adreslerini masa üstüne taşıyarak (uygulama ve web adresi ekleme) ve
 • Logo ve iş ortaklarının sağladığı app'leri indirerek tamamen kendinize özel ve en verimli şekilde kullanabileceğiniz ortamı yaratmış olursunuz.

Widget ve App'lerin yönetimi de sağ bara taşınmıştır.


Widget'ler, uygulamanız ile gelen Logo'nun sağlamış olduğu yararlı işlevlerdir. Ürününüzle birlikte gelen widget'lerden ihtiyacınız olanları masa üstünüze ekleyebilirsiniz.

App'ler

1- İş ortağınızın sizin için geliştirip masa üstünüze ekleyebileceği ya da
2- Logo Store'dan satın alabileceğiniz ihtiyacınız ile örtüşen uygulama parçacıklarıdır.

 • Logo Store'dan alınan app'lerin lisanslaması kendi içindedir.
 • ERP fonksiyonlarını kullanmayıp sadece app kullanan kişiler için özel indirimli lisanslama modelleri mevcuttur.

Açık pencereler
Çok sayıda pencere açıp aralarında hızlı geçiş yapmak ve tümünde aynı anda çalışmak isteyen kullanıcılarımızı da unutmadık.

 • Açık pencerelerin tamamı rahat görünür şekilde alt barda yer alır.

 


 • Herhangi bir tanesine geçmek için tıklamak yeterlidir.
 • Bar genişliği yetmediği durumda, görüntülenemeyen pencereler, en sağda üç nokta ile açılan bölüme yığılır ve buraya tıklandığında liste halinde görüntülenir.
 • Kısa yol tuşları ile açık pencereler arasında geçiş yapmak isteyen kullanıcılarımız için, ctrl + tab tuşları ile pencere listesi açılır.
 • Listede sağ ve sol tuşlar ile ileri/geri hareket edilebilir.
 • Geçilmek istenen pencerenin üzerinde iken Enter tuşu ile pencereye geçilebilir.
 • Pencereler açık iken hepsini tek seferde indirip masa üstüne dönmek için sol köşedeki "Masaüstü" ikonu tıklanabilir.


Arama özellikleri
3 serisi yeni arayüzünde fonksiyonlara kolayca ulaşabilmek için birçok bölüme "Arama" özelliği eklenmiştir.

 • 3 serisi yeni arayüzünde masa üstünde sabit bir arama seçeneği bulunmaktadır. Bu alanda yazdığınız bilgilere göre ürün fonksiyonları filtrelenerek istediğiniz fonksiyonu kolayca bulmanız sağlanır.

 • Erişim Ağacı (Menü) bölümünde bulunan arama bölümünden istenilen fonksiyon aranabilir.

 • Mega Menü bölümündeki arama ile istenilen fonksiyona ulaşılabilir.