Proje ekstresi, belirli tarihler arasındaki proje hareketlerini toplam tutar ve miktar bilgileri yanında fiş bilgileri ile listeler. Proje ekstresi için projeler listesinde ilgili proje seçildikten sonra sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Ekstre seçeneği kullanılır. Ekstre alınış koşulları Filtreler seçeneği ile belirlenir. Proje ekstresi filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre

Değeri

Tarih Aralığı

Başlangıç/Bitiş

Hesap Kodu

Grup/Aralık

Hesap Açıklaması

Grup/Aralık

İşyeri Numarası

Tanımlı işyerleri

Bölüm Numarası

Tanımlı bölümler

Fiş Türü

Açılış Fişi/Tahsil Fişi/Tediye Fişi/Mahsup Fişi/Özel Fiş/Kur Farkı Fişi/Kapanış Fişi/Enflasyon Muh. Fişi

Fiş Durumu

Gerçek/Öneri

Fiş Numaraları

Grup/Aralık

Fiş Özel Kodu

Grup/Aralık

Fiş Yetki Kodu

Grup/Aralık

Hareket Özel Kodu

Grup/Aralık

Dövizli Tutarlar

Raporlama Dövizi/İşlem Dövizi

İşlem Döviz Türü

Döviz seçenekleri

Listelenen hareketler dağıtım detay satırlarından okunur. Projenin ilişkili olduğu her bir dağıtım satırı bir hareket olarak listede yer alır. Proje ekstre bilgileri şu kolon bilgileri ile listelenir; Tarih, Fiş Numarası, Satır Tutarı, Satır Euro Tutarı, Dağıtım Oranı, Dağıtım Tutarı, Dağıtım Euro Tutarı, İşyeri, Bölüm, Miktar, İşlem Dövizi Türü, İşlem Dövizi Tutarı, Raporlama Dövizi Tutarı, Dağıtım işlem Dövizi Tutarı, Dağıtım Raporlama Dövizi Tutarı, Muhasebe Hesap Kodu, Masraf Merkezi Kodu ve  Hareket Özel Kodu.

Filtre koşullarını kaydetmek ve ekstreyi yeniden aynı koşullarda almak için Filtre Kaydet, Kayıtlı filtre dosyasını yeniden kullanmak için Filtre Yükle seçenekleri kullanılır.