Grup şirketi tipindeki cari hesaplara toplu mektup gönderimi için Cari Hesap modülü/İşlemler menüsü altındaki Toplu Mektup Gönderme (Grup Şirketleri) seçeneği kullanılır.

Toplu mektup gönderimlerinde, gönderim yapılacak grup şirketleri "Cari Hesap Filtrele" seçenekleri kullanılarak belirlenir. Toplu mektup gönderme grup şirketleri filtre seçenekleri şunladır:

Filtre

Değeri

Grup Şirketi Kodu

Alıcı/Satıcı/Alıcı+Satıcı

Grup Şirketi Özel Kodu

Grup/Aralık

Grup Şirketi Yetki Kodu

Grup/Aralık

Cari Hesap Statüsü

Kullanımda/Kullanım Dışı

İlçe

Grup/Aralık

Şehir

Grup/Aralık

Ülke

Grup/Aralık

Ticari İşlem Grubu

Grup/Aralık

Bakiye Tarihi

Tarih girişi

Borç Bakiye Aralığı

Başlangıç/Bitiş

Alacak Bakiye Aralığı

Başlangıç/Bitiş

Grup Şirketi Kodu, Özel Kodu ve Yetki Kodu alanlarında grup ya da aralık tanımı yapılarak koşul belirlenir. Bu alanlardan cari hesaplar, özel kodlar ve yetki kodları listelerine ulaşılarak istenen özellikteki kayıtların filtrelenmesi sağlanır.

Gönderim işlemi yapılacak grup şirketleri, cari hesap kayıtlarında belirtilen adres bilgilerine göre de filtrelenebilir. Bunun için İlçe, Şehir ve Ülke filtre satırlarında grup ya da aralık tanımı yapılarak koşul belirlenir.

Ticari İşlem Grubu filtre satırında grup ya da aralık tanımı yapılarak mektup gönderilecek grup şirketleri ticari işlem grubu bilgisine göre de belirlenir.

Bakiye Tarihi bilgisi, gönderilecek olan e-Mailin mail açıklaması kısmına yazılır.

Filtre satırlarında istenen koşullar belirlendikten sonra Tamam düğmesi tıklanarak  gönderimde kullanılacak form seçilir ve gönderim işlemi başlatılır.