Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Panel
borderStyledashed

Akış Şablonu

Avans Talep Süreci için oluşturulmuş akış şablonu aşağıdaki gibidir.

Expand
titleGörsel

AvansŞablonu.jpgImage RemovedImage Added

Panel
borderStyledashed

Takip Edilecek İşlem Adımları

1- Ödeme kaydının Tiger' a aktarılabilmesi için Ayarlar Servisi/LFlow Servis Ayarları bölümünde Logo Rest servis ayarlarını yapılmış olması gerekmektedir. bknzLogo Rest Servis Ayarları

2- Veri Kaynaklarında bulunan Döviz kuru sorgusunun, ERP tarafındaki firmanın çalışma şekline göre, güncellenmesi gerekebilir. Eğer Tiger Sys tanımlarında firmanın çalışma şekli “Ayrı Döviz Kurları Tablosu” olarak seçilmişse,  Döviz kuru sorgusunda L_DAILYEXCHANGES olan kur tablosu LG_EXCHANGE_<<Firma>> olarak değiştirilmelidir.

3- Şablon içeri aktarım işlemi bittikten sonra, akışın adıyla birlikte LFLOW veri tabanı altında fonksiyon oluşmaktadır. Bu fonksiyon Avans Hareketleri veri kaynağında kullanılmıştır. Bu nedenle veri kaynağı sorgusundaki fonksiyon ismi yeni akış adıyla değiştirilmelidir.

4- Avans Tarihçesi tablosu Flow ve Tiger veritabanlarından veri getirmektedir. İki veritabanı arasında collation uyumsuzluğu varsa veri kaynağındaki Personel ve Avans Hareketleri sorguları düzeltilmelidir. Ayrıca Avans Hareketleri sorgusunda maaş ödeme günü ayın ilk günü olarak belirlenmiştir, farklı bir durumda sorgu değiştirilmelidir.

5- Akışta kullanılan Hata Bildirim Aktivitelerinde kullanıcı seçimi gerekmektedir. bknzHata Bildirim Aktivitesi

6- Testler sonrasında canlı kullanıma alınacağı zaman yayınlama işlemi gerçekleştirilmelidir. bknzAkış Yayınlama


...